Könyves - pont

Balogh Béla: A végső valóság

A könyv talán az első olyan mű, ami áthidalja a materialista, az idealista és az ezoterikus világnézet közötti szakadékot.

A könyv talán az első olyan mű, ami áthidalja a materialista, az idealista és az ezoterikus világnézet közötti szakadékot. "Ugyanazt az Univerzumot próbáljuk több oldalról is megvizsgálni és megérteni. Hogy létezik, hogy annyi tudományos kutatás, filozófia és -isteni parancsolat- (azaz útmutatás) ellenére sem sikerült megalkotnunk az Univerzum modelljét, vagyis egy olyan egységes világképet, amiben békésen és egymást kiegészítve fér el mindaz, ami a világunk és az életünk része?" teszi fel a kérdést a szerző.

Tudományos eredményeink, képességeink felülvizsgálata után tarthatatlanná válnak az evolúció kezdeteiről alkotott feltételezések is. A halál utáni, valamint a születés előtti élet lehetősége már nem hit kérdése, hanem fizikai törvényszerűség. Megdöbbentően új ezoterikus világkép ez, ami a léttel kapcsolatos kérdéseink többségére választ adhat. A könyv sikerét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy rövid idő alatt már a nyolcadik kiadása jelent meg. Az olvasói visszhangból kiderül, hogy természettudományos műveltségű érdeklődők is találnak benne világlátásukat gazdagító gondolatokat. A könyv első részében a szerző a külső tudomány által tárgyalt, materiálisabb nézeteket fejt ki az illúziókról, az anyagról, a relativitásról, az egészségről, a paranormális jelenségekről, a halálközeli élményekről, a földönkívüli látogatókról. A második részben megtudhatunk mindent, amit az Univerzumról tudni szeretnénk.

A könyről részletesebb információ itt található.